Midaus tešla vandens vonioje

Norėčiau su jumis pasidalyti sėkmingu vandens vonelės meduolių pyrago tešlos receptu. Iš šios tešlos paruošite 8-10 plonų plutelių, kurios turi ryškų medaus skonį ir gerai įsigeria į paruoštą pyragą. Pyragaičiai gana greitai iškepa įkaitintoje orkaitėje – 7-10 min. 180 laipsnių temperatūroje, nesipučia ir iškepa plokšti. Rekomenduoju pyragus gaminti iš šios tešlos, pyragas bus tobulas. Medaus pyragui galite naudoti bet kokį kremą: sviestą, varškę, varškės masę ir t. t.

Sudedamosios dalys

Medaus pyragui paruošti tešlą vandens vonelėje reikės:

 • vištienos kiaušinis – 2 vnt;
 • bičių medus (skystas) – 80 g;
 • sviesto margarino (arba sviesto) – 100 g;
 • druskos – žiupsnelis
 • cukraus – 160 gr;
 • geriamoji soda – 1 šaukštelis;
 • papildomų miltų – 380-400 gr.

Metodas

 1. Į kiaušinius suberkite cukrų, druską, medų ir sodą. Kiaušinių ir medaus mišinį gerai išplakite, sudėkite suminkštintą margariną arba sviestą, sumaišykite kiaušinių ir sviesto mišinį.
 2. Į didesnį puodą nei dubuo su kiaušinių ir sviesto mišiniu supilkite vandenį, pastatykite puodą ant ugnies, užvirinkite vandenį, ant viršaus pastatykite dubenį su mišiniu (dubens dugnas neturi liesti vandens), sumažinkite ugnį. Kiaušinių ir aliejaus mišinį nuolat maišydami šluotele užvirinkite vandens vonelėje, bet neleiskite jam užvirti. Mišinys pradės tirštėti dėl sodos poveikio. Kai tai įvyks, išimkite dubenį iš vandens vonelės.
 3. Leiskite mišiniui atvėsti, kol jis sušils, retkarčiais pamaišydami plaktuvu, tada suberkite miltus.
 4. Užminkykite minkštą, bet standžią, nelipnią tešlą, įdėkite į celofaninį maišelį ir atvėsinkite 2-3 valandas.
 5. Prieš kepimą tešlą padalykite į 8-10 dalių. Kiekvieną tešlos gabalėlį iškočiokite ant lengvai miltais pabarstyto paviršiaus ir iškepkite ant pergamentu išklotos kepimo skardos. Kol iškočiojate ir iškepsite vieną plutą, likusią tešlą laikykite atšaldytą.
 6. Pagal šį receptą būtinai paruoškite puikią vandens vonios torto tešlą, iškepkite sluoksnius, sluoksniuokite kremą, ir paruoštas tortas pradžiugins jus, jūsų šeimą ir svečius.
 7. Gero apetito!

 

Parašykite komentarą