Duonos pyragas su obuoliais orkaitėje

Šarlotė yra labai populiarus pyragas, kuris dažniausiai gaminamas pagal klasikinį receptą. Tačiau neseniai susidūriau su labai sėkmingu greitojo kepimo receptu, kuriuo šiandien norėčiau su jumis pasidalyti. Mes kalbame apie tingiąją šarlotę, kuri gaminama iš kepinio su obuoliais (be tešlos) orkaitėje. Receptas toks paprastas, kad su juo gali susidoroti net pradedančioji šeimininkė.

Sudedamosios dalys

Norint orkaitėje paruošti duonos pyragą su obuoliais, reikės:

 • kepinys – 200 g;
 • obuoliai – 3 vnt;
 • cukraus – 5 šaukštai;
 • vištienos kiaušinis – 3 vnt;
 • 10 % kremas – 200 ml;
 • sviesto – 30 gr;
 • cukraus pudros (nebūtina).

gaminimo procesas

 1. Paruoškite ingredientus pagal receptų sąrašą.
 2. Pirmiausia nulupkite kiekvieną obuolį, tada išimkite sėklalizdžius. Minkštimą supjaustykite plonais griežinėliais.
 3. Duonos riekes perpjaukite per pusę.
 4. Sudėkite grietinėlę, cukrų ir žalius kiaušinius į dubenį ir plaktuvu išmaišykite grietinėlės ir kiaušinių mišinį iki vientisos masės.
 5. Į karščiui atsparų indą (mano 20×12 cm dydžio) pakaitomis sudėkite duoną, paruoštus obuolius ir plonas sviesto juosteles (kaip parodyta paveikslėlyje).
 6. Tada pripildykite formos turinį kreminės kiaušinių masės.
 7. Pašaukite kepinį su obuoliais į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepkite apie 40-45 minutes (kol gražiai paruduos). Likus 5 minutėms iki kepimo pabaigos, galite įjungti viršutinį kaitinimą (jei orkaitė leidžia).
 8. Štai ir viskas, labai skanus, burnoje tirpstantis duonos pyragas su obuoliais paruoštas. Leiskite jam šiek tiek atvėsti, tada atsargiai išimkite iš formos, galite pabarstyti cukraus pudra ir patiekti. Tinginio kišą labai lengva pagaminti, net nereikia minkyti tešlos, o jis puikus, išbandykite!
 9. Mėgaukitės!

 

Parašykite komentarą