Sausainiai mikrobangų krosnelėje per 5 minutes

Jei reikia greitai iškepti ką nors arbatos, bet neturite orkaitės arba nesinori jos įjungti, siūlau per 5 minutes mikrobangų krosnelėje pasigaminti paprastų ir skanių sausainių. Tai yra pagrindinis paprasčiausio trapaus sausainio receptas. Jei norite, į tešlą galite įmaišyti šokolado, džiovintų vaisių, riešutų ir pan. Sausainiai yra lengvi, todėl juos galite papuošti kuo tik norite. Papuošiau ištirpintu šokoladu ir apibarsčiau cukraus pudra.

Sudedamosios dalys

Norėdami pasigaminti sausainių mikrobangų krosnelėje per 5 minutes, turėsite:

 • vištos kiaušinis – 1 vnt;
 • ypač tyrų miltų – 7-10 valgomųjų šaukštų;
 • sviesto – 40 g;
 • druskos – žiupsnelis;
 • cukraus – 3 šaukštai;
 • vanilinio cukraus – 1 šaukštelis;
 • geriamoji soda – 1/4 šaukštelio;
 • bet kokio šokolado, cukraus pudros papuošimui (nebūtina).

Metodas

 1. Sviestą ištirpinkite bet kokiu jums patinkančiu būdu. Aš tai dariau mikrobangų krosnelėje, užtrukau 45 sekundes, esant 750 vatų galiai. Leiskite sviestui atvėsti, kol sušils.
 2. Sviestą supilkite į didelį dubenį, suberkite druską, cukrų ir vanilinį cukrų.
 3. Įmaišykite žalią kiaušinį ir sodą.
 4. Dubens turinį gerai išmaišykite vieliniu plakikliu, tada palaipsniui suberkite miltus, gerai išmaišydami tešlą po kiekvieno miltų įmaišymo. Priklausomai nuo miltų kokybės, aliejaus kokybės ir kiaušinio dydžio, miltų gali prireikti daugiau arba mažiau.
 5. Užminkykite tešlą, kuri nelips, bet išliks minkšta, švelni ir glotni.
 6. Padalykite tešlą į 8 dalis ir kiekvieną iš jų susukite į rutuliuką. Sudėkite rutuliukus ant stiklinės mikrobangų krosnelei tinkamos lėkštės pakankamai toli vienas nuo kito.
 7. Kepkite sausainius mikrobangų krosnelėje 750 vatų galia 5 minutes.
 8. Išimkite paruoštus sausainius iš mikrobangų krosnelės, sudėkite juos ant lėkštės ir leiskite atvėsti. Sausainiai bus šviesūs.
 9. Atvėsusius sausainius galima papuošti pagal savo skonį. Juos papuošiau ištirpinto šokolado juostelėmis ir apibarsčiau sausainius cukraus pudra.
 10. Trapius sausainius patiekite su arbata. Štai kaip lengvai, vos per 5 minutes, mikrobangų krosnelėje galite pasigaminti skanių ir patrauklių kepinių.
 11. Mėgaukitės!

 

Parašykite komentarą