Kiaušinių sausainiai

Noriu pasidalyti paprastu labai skanių sausainių receptu, kuriam pagaminti tereikia trijų ingredientų – miltų, cukraus ir kiaušinių. Šių ingredientų rasite kiekvienuose namuose. Taigi, jei jums reikia ko nors saldaus ir skanaus arba turite svečių, šis receptas – dievo dovana. Kiaušinių sausainius galima pagaminti per kelias minutes. Šį receptą daugybę kartų gaminau savo išplėstinei šeimai. Sausainiai visada išnyksta su trenksmu, taip pat greitai, kaip ir buvo pagaminti.

Sudedamosios dalys

Kiaušinių sausainiams pagaminti reikės:

 • kiaušinis – 3 vnt.
 • cukraus – 100 gr;
 • kvietiniai miltai – 100 gr;
 • vanilės – 3 lašai (nebūtina).

Maisto gaminimo procesas

 1. Paruoškite reikiamus ingredientus. Labai atsargiai atskirkite kiaušinius į baltymus ir trynius. Supilkite vištienos baltymus į sausą, švarų dubenį ir 2-3 minutes plakite mikseriu nedideliu greičiu. Baltymai turi būti purios masės.
 2. Nenustodami maišyti, padidinkite greitį iki maksimalaus, suberkite cukrų ir toliau plakite, kol masė taps standi ir tiršta. Pakėlę plaktuvą pamatysite, kad išplakti baltymai tebėra prilipę prie plaktuvo.
 3. Kiaušinių trynius plakite 2-3 minutes (mišinys taps skystas ir vientisas). Baigiant plakti įmaišykite vanilę.
 4. Sudėkite baltymus ir kiaušinių trynius.
 5. Maišykite mentele, kol mišinys taps vienalytės spalvos.
 6. Įmaišykite persijotus miltus.
 7. Labai atsargiai, judesiais iš apačios į viršų, mentele įmaišykite tešlą. Tešla bus lygi ir be gumulėlių. Lėtai sudėkite tešlą į pypkės maišelį ir nedidelėmis porcijomis pilkite į kepimo popieriumi išklotą kepimo indą.
 8. Kiaušinių sausainius kepkite iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 10-12 minučių.
 9. Minkštus, lengvus ir lengvus sausainius dėkite ant grotelių, kol jie visiškai atvės.
 10. Kiaušinių sausainiai tokie švelnūs, kad tiesiog tirpsta burnoje – nuo jų beveik neįmanoma atsiplėšti. Jie labai tinka su pienu, arbata ar kava.
 11. Tik trys ingredientai (miltai, kiaušiniai ir cukrus), šiek tiek laiko ir ant stalo turėsite gardžių naminių sausainių.
 12. Gero apetito! Gaminkite su meile!

 

Parašykite komentarą