Užkandžiai su chia sėklomis

Tikriausiai visi nors kartą esate girdėję apie chia sėklas. Tai populiarus supermaistas, kuris minimas daugelyje sveikų receptų.

Jei visgi nesate susipažinę, dabar pats laikas. Chia sėklos yra mažos, apvalios, tamsiai pilkos arba juodos spalvos sėklos gaunamos iš chia (Salvia hispanica) augalo. Šie maži grūdeliai yra gerai žinomi dėl savo maistingų savybių ir yra vienas iš populiariausių supermaisto produktų.

Chia sėklos yra lengvai virškinamas omega-3 riebalų rūgščių, baltymų, mineralų, vitaminų, antioksidantų, ir skaidulų šaltinis. Tai geras maisto produktas sportininkams, vegetarams, veganams, ir žmonėms, kurie siekia sveikiau maitintis. Chia sėklos taip pat yra gerai žinomos dėl savo gebėjimo sugerti skysčius, todėl jos yra naudingos įvairiems maisto produktams paruošti.

Chia sėklos užkandžiams

Chia sėklos gali būti naudojamos įvairiems užkandžiams gaminti. Tai yra daugelio maisto produktų, pavyzdžiui, pyragaičių, pudingų, košių, sausainių, batonėlių, padažų ir net uogienių, ingredientas.

Štai keletas lengvai pagaminamų užkandžių, kuriuos greičiausiai ir taip gaminate, pavyzdžių, kuriems pagardinti itin tinka chia sėklos.

  • Chia pudingas pusryčiams: Sumaišykite chia sėklas su pienu, jogurtu ar augaliniu pienu ir šiek tiek medaus ar cukraus. Leiskite mišiniui pastovėti per naktį ir valgykite ryte kaip užkandį.
  • Chia košė: Sumaišykite chia sėklas su vandeniu ar pienu ir leiskite pastovėti kelias minutes, kad sėklos sugertų skysčius. Tada įpilkite sviesto, medaus ar cukraus ir vaisių, kad užkandis taptų saldesnis.
  • Chia sausainiai: Sumaišykite chia sėklas su miltais ir kitais ingredientais, pavyzdžiui, cinamonu, razinomis ar džiovintomis uogomis, ir kepkite pagal įprastą sausainių receptą.
  • Chia batonėliai: Sumaišykite chia sėklas su riešutais, vaisiais ir medumi, formuokite juos į batonėlius ir džiovinkite.
  • Chia padažas: Sumaišykite chia sėklas su jogurtu arba kefyru ir įpilkite vaisių ar daržovių, kad gautumėte skanų padažą.

Chia sėklos yra universalus ingredientas, jomis galima gaminti daugybę skanių  ir sveikų užkandžių.

Populiariausias pasirinkimas –chia pudingas pusryčiams

Iš paminėtų užkandžių, geriausiai žinomas ir garantuotai populiariausias yra chai pudingas. Tai sveikas ir maistingas pusryčių pasirinkimas, nes jis turi daug maistinių medžiagų, pavyzdžiui, omega-3 riebalų rūgščių, baltymų, skaidulinių medžiagų, mineralų ir antioksidantų. Šis užkandis gali padėti sumažinti cholesterolio lygį, palaikyti sveiką žarnyno mikroflorą ir pagerinti bendrą sveikatą. Be to, chia sėklos yra natūralus energijos šaltinis, todėl jos padeda palaikyti gerą fizinę ir psichologinę sveikatą.

Parašykite komentarą