troskinys orkaiteje

ORKAITĖJE KEPTA KIAULIENA SU BULVĖMIS

Pati skaniausia, sultinga ir kvapni vakarienė! Kiaulienos kepsnys su bulvėmis orkaitėje yra vienas iš lengviausiai paruošiamų visų mėgstamo patiekalo variantų. Čia yra visko – minkštos mėsos, keptų bulvių ir gardžių daržovių. Gamindami viename patiekale sutaupysite laiko.

SUDĖTIS / INGREDIENTAI

 • Kiauliena – 500 g
 • Bulvės – 500 gr
 • Svogūnų svogūnai – 1 vnt.
 • Morkos – 1 vnt.
 • Pomidorai – 150 gr
 • Česnakai – 3 vnt.
 • Paruoštos garstyčios – 1 valgomasis l
 • Augalinis aliejus – 1 valgomasis l
 • Druska – pagal skonį

GAMINIMAS ŽINGSNIS PO ŽINGSNIO

 1. Kaip orkaitėje paruošti keptą kiaulieną su bulvėmis? Paruoškite maistą. Galite imti bet kokią kiaulieną, tačiau geriausiai tinka gabalas su nedideliu kiekiu riebalų. Jei mėsa anksčiau buvo užšaldyta, įdėkite ją į šaldytuvą, kad atšiltų, arba atšildykite mikrobangų krosnelėje. Nuplaukite ir nusausinkite daržoves.
 2. Įjunkite orkaitę, kad įkaistų iki 200 laipsnių. Mėsą nuplaukite, nusausinkite ir supjaustykite vidutinio dydžio kubeliais. Sudėkite mėsos gabalėlius į dubenį, juos pasūdykite, papipirinkite, išmaišykite. Taip pat galite naudoti mėgstamus prieskonius ir pagardus. Kepimo indą patepkite aliejumi ir sudėkite į jį kiaulienos gabalėlius. Įpilkite šiek tiek vandens.
 3. Įdėkite indą su mėsa į karštą orkaitę ir kepkite 20 minučių. Kiauliena turėtų būti beveik iškepusi.
 4. Išimkite mėsą iš orkaitės; kol kas jos neišjunkite. Į mėsą sudėkite garstyčias, gerai išmaišykite. Galite naudoti bet kokias pasirinktas garstyčias.
 5. Nulupkite morkas, supjaustykite jas juostelėmis. Man labiau patinka šis pjūvis, tačiau galite supjaustyti griežinėliais, vidutinio dydžio kubeliais arba sutarkuoti stambia tarka. Sudėkite morkas į formą su kepta mėsa.
 6. Nulupkite svogūną ir smulkiai supjaustykite. Svogūną sudėkite į kiaulieną su morkomis.
 7. Pomidorą supjaustykite stambiu kubu. Prieš tai galite pašalinti odelę. Pomidorą sudėkite į kitus produktus. Nulupkite česnaką ir smulkiai supjaustykite. Sudėkite jį į formą su mėsa ir daržovėmis. Ant daržovių užberkite druskos ir pipirų.
 8. Bulves nulupkite, nuplaukite ir supjaustykite griežinėliais, lazdelėmis arba dideliais kubeliais. Išdėliokite bulves ant daržovių taip, kad jos būtų visiškai uždengtos. Bulves taip pat pasūdykite ir pabarstykite pipirais.
 9. Sudėkite viską atgal į karštą orkaitę ir kepkite 40-50 min. vidutinėje temperatūroje, kol bulvės iškeps.
 10. Išimkite formą su kepsniu iš orkaitės, išmaišykite ir išdėliokite į lėkštes.
 11. Patiekite į stalą. Gero apetito!

Parašykite komentarą