moliugu salotos

Salotos su krevetėmis ir moliuskais

Nenuostabu, kad salotos su krevetėmis ir moliuskais dažnai puošia romantiškų vakarienių stalą. Jų stebuklingos savybės žinomos nuo seniausių laikų, o egzotiškas skonis leidžia trumpam atitrūkti nuo realybės ir sušilti prie švelnios jūros. Be to, jūros gėrybių salotos labai naudingos, nes jose yra kalcio, geležies ir daug kitų būtinų mikroelementų.

Krevečių ir moliuskų salotų recepto ingredientai:

 • Krevetės – 100 g
 • Vidutinio dydžio moliuskai – 100 gr
 • Bet kokie žalumynai – 100 gr
 • Česnakas – 2 skiltelės
 • Šviežių pipirų – pagal skonį
 • Putpelių kiaušiniai – 3 vnt.
 • Sojų padažas – 2 šaukštai
 • Alyvuogių aliejaus – 1 valgomasis šaukštas
 • Cukraus – pagal skonį

Salotos su krevetėmis ir moliuskais receptas

 1. Prieš pradėdami gaminti, turite įsitikinti, kad visi produktai yra švieži. Moliuskai turi būti sandariai uždaryti, krevetės – tankios tekstūros ir malonaus jūros aromato. Kad jūros gėrybės ilgiau išsilaikytų, jos dedamos į sūrų vandenį ir išimamos šaldytuvo dugne. Nepaisant to, šviežias jūros gėrybes verta ruošti ne vėliau kaip praėjus 3-4 valandoms po įsigijimo.
 2. Moliuskus nuplaukite po tekančiu šaltu vandeniu, pašalinkite atvirus ir pažeistus. Dėkite ant karštos sausos keptuvės ir palikite 5-10 minučių. Per tą laiką turėtų atsidaryti visi kiautai.
 3. Tuo pat metu įkaitinkite kitą keptuvę, supilkite 2 valgomuosius šaukštus augalinio aliejaus ir smulkiai supjaustytą česnaką. Kai tik česnakas pradės skleisti būdingą aromatą, panardinkite krevetes į aliejų ir kepkite po dvi minutes iš kiekvienos pusės. Šviežių jūros gėrybių nereikia ilgai termiškai apdoroti. Be to, ilgai kepant jūros gėrybės tampa guminės ir praranda unikalų aromatą. Iš keptuvės išimkite atidarytus moliuskus ir apšlakstykite šviežiomis laimo arba citrinos sultimis. Taip pat iš keptuvės išimkite krevetes.
 4. Supjaustykite žalumynus stambiais gabalėliais, sumaišykite juos su moliuskais ir krevetėmis. Salotas papuoškite putpelių kiaušiniais, gausiai pabarstykite pipirais.
 5. Sumaišykite sojų padažą su alyvuogių aliejumi ir cukrumi, suplakite plaktuvu iki tirštos masės. Užpilkite salotas.
 6. Šios salotos tikrai vertos papuošti bet kurį romantišką vakarą.
 7. Gero apetito!!!

Parašykite komentarą