Kepti Kalmarai

Aštrūs kalmarai

Puikus aštrus kalmarų užkandis, kuris patiks pikantiškų patiekalų mėgėjams. Šis patiekalas patiks ir tiems, kurie mėgsta liesą maistą. Aštrūs kalmarai šaldytuve gerai išsilaiko savaitę, galite juos paruošti laisvą dieną ir po truputį jais mėgautis per savaitę. Nepamirškite jų padovanoti savo draugams – jie jums padėkos.

Sudedamosios dalys

Norint paruošti aštrius kalmarus, reikės:

 • žali kalmarai – 500 gr;
 • morkos – 1 vnt;
 • svogūnas – 1 vnt;
 • česnako – 3 skiltelės;
 • augalinis aliejus – 6 šaukštai;
 • 9% acto – 2 šaukštai;
 • cukraus – 1 valgomasis šaukštas;
 • paprika – 1 valgomasis šaukštas;
 • druskos – 1 šaukštelis.

Kepti Kalmarai Maisto gaminimo procesas

 1. Svogūnus supjaustykite plonais žiedais.
 2. Į keptuvę įpilkite 3 šaukštus augalinio aliejaus ir 3-4 minutes pakepinkite svogūnus, nuolat maišydami, kad nesudegtų.
 3. Pakepintus svogūnus kartu su aliejumi sudėkite į dubenį.
 4. Morkas sutarkuokite stambia tarka.
 5. Į keptuvę įpilkite 3 šaukštus augalinio aliejaus ir 3-4 minutes pakepinkite morkas, pamaišydami, kad nesudegtų.
 6. Sudėkite keptas morkas į dubenį su pakepintais svogūnais ir supilkite aliejų, kuriame buvo kepamos morkos.
 7. Išvirkite kalmarus. Kalmarus supjaustykite plonais žiedais ir sudėkite prie morkų ir svogūnų.
 8. Įberkite druskos, cukraus, acto, česnako ir paprikos.
 9. Išmaišykite, dubenį uždenkite dangčiu (arba maistine plėvele) ir palikite šaldytuve kelioms valandoms, kad kalmarai pasimarinuotų ir įgautų pikantišką skonį.
 10. Sudėkite juos į dubenį ir patiekite. Paragaukite skanių aštrių kalmarų!
 11. Gero apetito!

Kalmarų nauda sveikatai

Kai kalbame apie sveikas jūros gėrybes, galime lažintis, kad kalmarai nėra pirmas dalykas, kuris ateina į galvą! Yra daugybė jūros gėrybių, kurios pasižymi fantastiška nauda sveikatai. Bet ar žinojote, kad kalmarai yra viena iš jų? Norite tikėkite, norite ne, bet šis populiarus užkandis turi nemažai paslėptos naudos sveikatai. Toliau surinkome svarbiausias iš jų. Jums nebereikės jaustis, kad kalmarai yra apgaulingas patiekalas!

Kalmaruose gausu baltymų

Be kita ko, kalmarai yra fantastiškas baltymų šaltinis. To nesitikėtumėte iš jūros gėrybių patiekalo, kurio kalorijų kiekis toks mažas, bet tai tiesa! Paprastoje 3 uncijų kalmarų porcijoje rasite 13 gramų baltymų. Baltymai ypač naudingi raumenims formuoti ir padeda organizmui palaikyti energiją. Jei jūsų racione trūksta baltymingų maisto produktų, kalmarai galėtų būti geras pasirinkimas!

Kalmarai naudingi jūsų smegenims

Norite tikėkite, norite ne, bet kai kurios kalmarų sudedamosios dalys gali skatinti gerą smegenų sveikatą! Kalakutienoje yra į vitaminą panašios maistinės medžiagos, vadinamos cholinu. Tai palyginti retas komponentas, kuris ypač svarbus smegenų ir kepenų sveikatai. Vienintelis kitas įprastas maisto produktas, kuriame yra šios sudedamosios dalies, yra kiaušiniai, o jie ir kalmarai yra du geriausi jos šaltiniai. Tik 10 % amerikiečių gauna rekomenduojamą cholino kiekį, o tai dar viena priežastis mėgautis kalmarais!

Kalmarai gali padėti išvengti vėžio

Ar žinojote, kad kalmarų maistinė vertė gali padėti išvengti vėžio? Tai jūros gėrybių patiekalas, kuriame gausu antioksidantų. Antioksidantai gali padėti jūsų organizmui kovoti su laisvaisiais radikalais, dėl kurių gali išsivystyti tam tikri vėžiniai susirgimai, ir padidinti jūsų ląstelių efektyvumą. Abi šios savybės yra labai svarbios siekiant užkirsti kelią vėžio išsivystymui. Be to, jie gali padėti padidinti baltųjų kraujo kūnelių skaičių, o tai gali būti naudinga žmonėms, kuriems taikoma chemoterapija. Šis procesas mažina baltųjų kraujo kūnelių skaičių, o šie antioksidantai gali padėti jį papildyti.

Kalmarai „Mare Oyster Bar

Sakoma, kad kuo arčiau vandenyno, tuo jūros gėrybės skanesnės. „Mare Oyster Bar” jūros gėrybės yra pačios geriausios! North Ende įsikūrusiame bare turime platų jūros gėrybių, crudo ir austrių pasirinkimą. Mūsų meniu taip pat siūlome kalmarų, todėl visas sveikatai naudingas žuvis galite gauti čia pat! Jei norite patirti autentiškų jūros gėrybių, kurių neįmanoma pranokti, rezervuokite staliuką pas mus jau šiandien.

 

 

 

 

Parašykite komentarą