Kalmaru Salotos

SALOTOS SU KALMARAIS AGURKAIS KIAUŠINIAIS

Greitai, skaniai, lengvai, paprastai, iš nebrangių produktų! Salotos su kalmarais, agurkais ir kiaušiniais, nepaisant to, kad ingredientai pasirinkti paprastai, pasirodo, yra nepaprastai skanios. Jei jas papuošite sluoksniais ir gražiai dekoruosite, jos pravers ant šventinio stalo! O gaminti nesunku!

GAMINIMAS ŽINGSNIS PO ŽINGSNIO

1 ŽINGSNIS:

Kaip pasigaminti salotas su kalmarais, agurkais ir kiaušiniais? Paruoškite visus reikiamus ingredientus pagal sąrašą. Kalmarus galima naudoti jau nuluptus be odos arba su oda. Jei naudojate neluptus kalmarus, pirmiausia turite nuo jų nuimti odą, išimti vidų.

2 ŽINGSNIS:

Paruoštas kalmarų skerdenas išvirkite. Kaip virti kalmarus? Išvalytus kalmarus įmeskite į pasūdytą verdantį vandenį. Virkite juos 1-2 minutes. Daugiau nevirkite!!! Priešingu atveju kalmarai taps kieti kaip guma ir visiškai neskanūs.

3 ŽINGSNIS:

Išimkite kalmarus iš vandens, nusausinkite ir palikite atvėsti. Tada supjaustykite kalmarus juostelėmis.

4 ŽINGSNIS:

Agurką taip pat supjaustykite juostelėmis. Odelės, jei ji nėra šiurkšti, nepažeista ir nėra karti, nupjauti nebūtina.

5 ŽINGSNIS:

Kietai išvirkite kiaušinius, atvėsinkite ir nulupkite. Kiaušinius taip pat supjaustykite juostelėmis.

6 ŽINGSNIS:

Nuplaukite žalumynus, nusausinkite ir smulkiai supjaustykite. Mano žalumynų puokštę sudaro petražolės, krapai ir keli salotų lapeliai. Pagal skonį galite naudoti ir kitus žalumynus: žaliuosius svogūnus, špinatus, bazilikus ir kt.

7 ŽINGSNIS:

Jei neturite laiko, galite tiesiog sudėti visus ingredientus į salotinę, pagardinti majonezu ir išmaišyti. Tačiau siūlau salotas patiekti elegantiškiau, formuojant jas kulinariniame žiede. Padėkite žiedą ant lėkštės (man jis yra 16 cm skersmens). Į pirmąjį sluoksnį sudėkite pusę kalmarų ir sutrinkite. Ant kalmarų užberkite druskos, pipirų ir užpilkite majonezu. Patogumo dėlei majonezą perkėliau į konditerinį maišelį ir nupjoviau galiuką.

8 ŽINGSNIS:

Tada ant kalmarų paskleiskite pusę žalumynų.

9 ŽINGSNIS:

Ant žalumynų paskleiskite agurkus, šiek tiek palikdami papuošti salotų viršų. Pasūdykite, pagardinkite pipirais ir apšlakstykite majonezu.

10 ŽINGSNIS:

Ant agurkų tolygiai paskirstykite visus kiaušinius. Taip pat pasūdykite, pagardinkite pipirais ir apšlakstykite majonezu.

11 ŽINGSNIS:

Tada vėl pakartokite sluoksnius su likusiais kalmarais ir žalumynais. Paskutinio susmulkintų žalumynų sluoksnio majonezu laistyti nereikia.

12 ŽINGSNIS:

Papuoškite salotas pagal pageidavimą. Aš papuošiau likusiais kalmarų ir agurkų šiaudeliais bei šaldytomis spanguolėmis. Prieš patiekiant patartina salotas bent 20-30 minučių atvėsinti šaldytuve.

13 ŽINGSNIS:

Prieš pat patiekdami nuimkite virimo žiedą. Mėgaukitės savo patiekalu!

 

Parašykite komentarą