Sriubos Vaikams

Grikių sriuba 1 metų vaikui

Neseniai buvau paprašyta prižiūrėti vaiką, kuriam sukako vieneri metai. Pietums nusprendžiau išvirti vaikui grikių sriubą. Kadangi jau buvau pamiršusi, ką ir kokio amžiaus vaikas gali valgyti iš daržovių, informacijos teko ieškoti internete. Iš esmės kaip daržovių sudedamoji grikių sriubos dalis buvo siūlomi sultinyje troškinti, o ne aliejuje kepti svogūnai ir morkos, keliuose receptuose atsirado saliero stiebas. Susisiekęs su kūdikio mama sužinojau, kad jie jau du mėnesius duoda mažyliui salierų sriubose ir virtų.

1 metų amžiaus vaikui grikių sriubą ruošiu su salieru, jo negalima dėti į sriubą, jei jūsų kūdikis niekada anksčiau jo nevalgė arba jam nepatinka jo skonis. Ir dar, grikių sriubą kūdikiui galite virti vištienos sultinyje ir tada į sriubą įdėti šiek tiek mėsos. Aš sriubą gaminau su vandeniu.

Ingredientai

 • Bulvės – 50 g
 • Morkų – 1 vnt. (mažų)
 • Svogūnas – 0,5 vnt.
 • Salierų lapkočiai – 1 vnt. (nebūtina, perskaitykite rekomendacijas)
 • Grikiai – 1,5 valgomojo šaukšto.
 • Vanduo arba sultinys – 500 ml
 • Sviestas – 15 g
 • Druska – pagal skonį

Žingsnis po žingsnio receptas

 1. Norėdami paruošti skanią ir sveiką grikių sriubą vaikui, iš karto paruošime visus sąraše nurodytus produktus.
 2. Bulves nulupkite ir supjaustykite mažais kubeliais. Sudėkite bulves į puodą, užpilkite vandeniu.
 3. Suberkite grikius, nuplaukite po tekančiu vandeniu ir suberkite į puodą. Pastatome keptuvę ant ugnies, o kai vanduo užverda, pasūdome vandenį pagal skonį. Sriubą verdame 15-18 minučių, per tą laiką išverda bulvės ir grūdai.
 4. Morką supjaustome kubeliais, svogūną nulupame ir taip pat supjaustome kubeliais. Saliero stiebą supjaustome griežinėliais.
 5. Daržoves paskleidžiame keptuvėje, ten įpilame porą šaukštų sultinio ir leidžiame daržovėms troškintis 4-6 minutes. Jos taps minkštos. Į keptuvę įdedame sviesto ir leidžiame jam ištirpti.
 6. Suberiame troškintas daržoves į sriubą ir viską kartu verdame dar 7-10 minučių.
 7. Jei kūdikių maistą smulkinate blenderiu, tą patį galite daryti ir su šia sriuba. Man kūdikio mama siūlė dalį sriubos susmulkinti bulvių trintuvu, bet kartu pasistenkite dalį daržovių palikti gabaliukais, kad vaikas galėtų pats jas kramtyti.
 8. Grikių sriuba vienerių metų vaikui paruošta! Atvėsinkite sriubą ir tada duokite sriubą vaikui.
 9. Maitinkite vaikus skaniai ir sveikai! Gero apetito jūsų kūdikiui!

Parašykite komentarą