obuolių kompotas

OBUOLIŲ KOMPOTAS IŠ ŠVIEŽIŲ OBUOLIŲ PUODE

Skanus ir sveikas patiekalas! Obuolių kompotas visada skanus! O kai dabar šviežių naminių obuolių sezonas, neturėtumėte praleisti progos paruošti tokį gėrimą savo šeimai. O kaip tai padaryti, papasakosiu dabar.

SUDĖTIS / INGREDIENTAI

  • Obuoliai – 600 gr
  • Vandens – 2.5 l
  • Cukraus – 0.5 krūvos

GAMINIMAS ŽINGSNIS PO ŽINGSNIO

  1. Kaip pasigaminti kompotą iš šviežių obuolių? Norėdami pasigaminti obuolių kompotą, pasiruoškite visus reikiamus ingredientus. Obuolius naudokite prinokusius, saldžiarūgščių veislių. Rinkitės tvirtus vaisius. Jei imsite per minkštus obuolius, tuomet verdant jie bus labai minkšti. Iš raudonų obuolių kompotas bus rausvas, o iš šviesių veislių – blankesnis. Kuo daugiau obuolių, tuo koncentruotesnis bus paruoštas kompotas.
  2. Nuplaukite obuolius tekančiu vandeniu nuo nešvarumų, supjaustykite griežinėliais, išimkite šerdį. Supjaustytus obuolius sudėkite į keptuvę, kurioje virsite kompotą. Kepimui galite naudoti indus, kurie nesioksiduoja, pavyzdžiui, emaliuotus arba nepridegančius. Aliuminis čia netiks.
  3. Supjaustytus obuolius užpilkite vandeniu ir pastatykite keptuvę ant ugnies. Viską kartu užvirinkite.
  4. Į puode verdančius obuolius suberkite cukrų. Cukraus kiekį įberkite pagal savo skonį. Sutelkite dėmesį į pačių obuolių skonį. Jei obuoliai rūgštūs, gali tekti įberti šiek tiek daugiau cukraus. Kompotą maišykite, kol cukrus visiškai ištirps.
  5. Kompotą pavirkite 2-3 minutes ir nukelkite nuo ugnies. Uždenkite puodą dangčiu ir palikite brinkti, kol visiškai atvės.
  6. Paruoštą kompotą perkoškite per smulkų sietelį ir supilkite į dekanterį. Vasarą kompotą prieš patiekiant geriausia atvėsinti šaldytuve.
  7. Laimingo valgymo!!!

Pagal šį receptą kompotą galite paruošti iš bet kokių uogų ar vaisių. Galite net gaminti įvairius jų derinius arba naudoti šaldytus produktus.

Toks nepretenzingas gėrimas patiks ir suaugusiesiems, ir vaikams.

Kad obuolių kompoto spalva būtų ryškesnė, galite į jį įmaišyti šiek tiek juodųjų serbentų arba aronijų.

Parašykite komentarą