Maistas ir seksas

Neseniai vienas geras draugas, su kuriuo bendradarbiavau atliekant mokslinius tyrimus, man pasiūlė, kad turėtume nustoti tyrinėti apkalbas ir seksą, o pradėti tyrinėti maistą. Ji teigė, kad visi valgo. Moterys žino, kad vienas iš kelių į vyro širdį veda per jo skrandį, sakė ji. Vyrai atrodo seksualiai, kai gamina maistą, pagalvojau, nepriklausomai nuo to, ką jie gamina.

Mane tai iš karto suintrigavo.

Tarp meilės, sekso ir maisto yra labai glaudus ryšys. Sunku jaustis romantiškai, jei esi išalkęs. Kita vertus, kai pirmą kartą ką nors sutinki ir esi visiškai įsimylėjęs, dažnai prarandi alkio jausmą. Mūsų organizmas gamina cheminį stimuliatorių fenilaminą (PEA), taip pat noradrenaliną. Dėl jų mūsų kūnas jaučiasi žvalus, gyvas, svaigus, susijaudinęs – ir daugelis iš mūsų praranda apetitą. Žmogaus poreikis maistui ir seksui yra pamatiniai, mūsų prigimties pagrindai, todėl prasminga, kad jie taip glaudžiai susiję.

Kitas būdas į tai pažvelgti: valgydami naudojate daugelį savo pojūčių. Akivaizdu, kad naudojate ne tik skonį, bet ir regą, kvapą ir lytėjimą. Šie pojūčiai yra tie patys, kurie naudojami sekso metu. O jei maitinate savo mylimąjį, jausmingai, šie pojūčiai gali sustiprėti.

Taip pat galite valgyti tam tikrus dalykus, kad sustiprintumėte savo geros savijautos pojūtį arba padidintumėte lytinį potraukį. Kai kurių mokslininkų teigimu, kai kuriuos maisto produktus tereikia užuosti ar pamatyti, kad pagalvotumėte apie seksą. Štai keletas, į kuriuos verta atsižvelgti:

Šokoladas nuo seno laikomas afrodiziaku. 1600 m. jis buvo laikomas tokiu stipriu afrodiziaku, kad religiniai vadovai uždraudė vienuoliams ir vienuolėms jo vartoti! Jame yra cheminės medžiagos PEA, kuri sukelia antplūdį arba euforijos jausmą. PEA sukelia dopamino išsiskyrimą, t. y. tos pačios cheminės medžiagos, kuri išsiskiria įvairių „pakilimų” metu, įskaitant orgazmą, azartinius lošimus ir narkotikų vartojimą. Juodajame šokolade yra daugiausia. Kiti maisto produktai, kurie taip pat didina PEA kiekį, yra obuoliai, avokadai, pomidorai, migdolai ir čederio sūris. Kalbant apie šią temą, manoma, kad vien migdolų kvapas didina moterų lytinį potraukį – be to, jis gali pagerinti širdies sveikatą.
Kai kurie maisto produktai gali būti laikomi seksualiais, nes jie verčia mus galvoti erotines mintis.

Šparagai ir avokadai primena tam tikrus vyriškus atributus, todėl jie gali būti netiesioginis būdas priversti mylimąjį galvoti apie seksą. Bananų žiedai yra gana falinės formos, galbūt todėl kai kurie žmonės juos laiko afrodiziakais. Manoma, kad patys bananai yra svarbūs lytinių hormonų gamybai, nes juose yra daug kalio ir B grupės vitaminų.

Nepamirškime ir prieskonių. Imbieras ir ženšenis gerina kraujotaką – ypač manoma, kad ženšenis didina lytinį potraukį sužadindamas centrinę nervų sistemą. Taip pat kalbama, kad cinamonas ir muskato riešutas stimuliuoja seksualinius pojūčius. Ir, kadangi kalbame apie prieskonius, galbūt tai gera proga paminėti, kad kai kurie priedai, kaip manoma, pagerina spermos skonį, pavyzdžiui, kardamonas, pipirmėtės, citrinos ir ananasai, o česnakai ir svogūnai, kaip manoma, sukelia nemalonų skonį.
Jei planuojate romantišką vakarą, galite pabandyti rasti gero vyno butelį, tikėdamiesi, kad jis padės jūsų mylimajai (ir jums!) labiau atsipalaiduoti. Saikingas vyno gėrimas gali gerai pasitarnauti šiam tikslui, tačiau per didelis jo kiekis gali kelti problemų.

Be dažniausiai aptariamų pasekmių, tokių kaip savo elgesio neprisiminimas ar nesugebėjimas seksualiai daug (jei apskritai ką nors) jausti, per didelis alkoholio kiekis gali sumažinti moterų DHEA, kuris yra susijęs su lytiniu potraukiu. Vyrams mažėja testosterono, kuris yra vyrų lytinio potraukio pagrindas, ir gali smarkiai sumažėti vazopresino kiekis, o tai reiškia, kad gali būti sunku pasiekti erekciją. Net prisilietimas prie mylimojo gali prarasti savo magiją, nes alkoholis mažina oksitocino kiekį, todėl prisilietimo pojūtis nėra toks jautrus.
Dar yra maisto naudojimas žaidimams – plakta grietinėlė, medus, želė ir visi įprasti, kuriuos reikia apsvarstyti. Išgirdusi keletą labai juokingų ir lipnių draugių istorijų, stabtelėsiu ir priminsiu, kad patikrintumėte galiojimo terminus ir iš anksto pagalvotumėte apie valymo klausimus.

Parašykite komentarą